Junák – český skaut, středisko 5. květen Radotín, z. s.

Vítejte !

Vítejte na stránkách Junáckého střediska 5. květen Radotín. Jsme součástí organizace Junák – český skaut, z. s. (www.skaut.cz). Junák je největší výchovné hnutí v České republice, jehož cílem je všestranný rozvoj dětí a mladých lidí.

Naše středisko sídlí na Praze 16 v Radotíně, mámě dvě klubovny u Kulturního střediska „U Koruny“ (mapka). Děti se scházejí pravidelně jednou týdně na oddílových schůzkách. Během roku jezdíme na jednodenní či víkendové výpravy, v létě na třítýdenní tábor. Přečtěte si více.

Novinky na webu:

Jarní výprava do Plzně 21.-23. dubna 2017[5.4.2017 15:12]

Sraz: v pátek na vlakovém nádraží v Radotíně v 16:30 hod. (odjezd vlakem 17:03 hod.).

S sebou: boty vhodné na výlety, oblečení do přírody (může být chladno),oblečení na spaní, spacák, karimatku, oblečení do chaty, ponožky (teplé a raději i dost náhradních – kdyby se promočily), spodní prádlo, hygienické potřeby, ručník, pláštěnku, lehkou bundu, bačkory do chaty, věci potřebné při schůzkách, malý batůžek na krátké výlety, svačinu a pití na cestu vlakem tam. Vše zabalte do jednoho batohu – sportovní tašky či kufry jsou nepraktické, děti se svými věcmi půjdou do chaty cca 2 km. Na sebe skautský šátek.

Před odjezdem mějte prosím připraveno k odevzdání: kartičku zdravotní pojišťovny (nebo její kopii), finance za výlet (450 Kč).

Prosím, nedávejte svému dítěti na výlet žádnou elektroniku, program bude připravený na celou dobu. Fotoaparát si tam samozřejmě děti vzít mohou, ale neručíme za to, že se nepoškodí.

Finance: výlet bude stát 450 Kč (v ceně je doprava, strava a ubytování), kapesné není potřeba.

Návrat: v neděli na vlakové nádraží Radotín v 16:48 hod.

Případné dotazy rád zodpoví Michal Baláž (dostupný na emailu až od 3.4.):
na e-mailu: queek@atlas.cz ; 728411071

Přihláška na tábor[7.3.2017 23:06]

Zde si můžete stáhnout přihlášku na letošní tábor, který se uskuteční v termínu 7. – 23. července 2017 opět v údolí Úterského potoka, 5 km od Konstantinových Lázní (další detaily přímo v přihlášce).

Přihláška zde (MS Word, 105 kB)

Členské příspěvky na rok 2017[7.2.2017 20:34]

Rádi bychom Vás požádali o uhrazení členského příspěvku na rok 2017 ve výši 1000 Kč, který
schválila dne 8. 1. 2017 středisková rada. Již v loňském roce došlo k nárůstu částky z důvodů placení vyššího nájmu v nově získané budově bývalého zahradnictví (ulice Nad Berounkou 1), kam po
kompletních opravách přesuneme svojí činnost. Budeme moc využívat i zahradu. V tomto roce by již
měl být dokončen formální převod budovy do správy MČ16 a my budeme konečně moci začít pracovat na rekonstrukci.

Členské příspěvky pro nás představují cenný a potřebný zdroj příjmů pro chod střediska. Je z nich hrazena běžná oddílová činnost (každotýdenní schůzky v klubovně), provozní náklady střediska, nákup vybavení a materiálu, opravy a údržba. Z vybraných 1000 Kč odvádíme 385 Kč na vyšší organizační jednotky (okres a ústředí Junáka). Z této odevzdané částky je hrazeno například pojištění dětí na akcích, poplatek za skautské časopisy, které dětem budou chodit domů. Proto prosím při změně adresy v průběhu roku kontaktujte co nejdříve oddílové vedoucí, ať můžou provést změnu v registru. Pokud by Vás zajímaly možnosti, jak naši činnost dále podpořit, neváhejte nás kontaktovat - dárcům či sponzorům můžeme nabídnout odečet od základu daně či zahrnutí sponzoringu do nákladů.

Členské příspěvky prosím uhraďte do 31. ledna 2017:
  • Částka k úhradě - 1000 Kč

  • na účet střediska: 0126549349/0800 u České spořitelny, jako variabilní symbol uveďte pro identifikaci RČ dítěte (bez lomítka – tj. prvních šest číslic) – při platbě za více dětí si jedno RČ vyberte.

  • pro rychlejší identifikaci platby prosím uveďte do zprávy pro příjemce jméno dítěte či přezdívku.

  • v hotovosti nelze platit.

Pro rodiče s více dětmi lze po domluvě provést platbu členských příspěvků v několika splátkách v průběhu roku nebo lze příspěvek po dohodě snížit (vše řešte telefonicky nebo mailem s Jírou – Jiřím Procházkou).

Předběžný termín tábora: od pátku 7. července do neděle 23. července 2017

Děkujeme za Vaši podporu, důvěru a spolupráci.

S pozdravem
Jiří Procházka - Jíra
vedoucí střediska

INFORMACE před odjezdem TÁBOR Hlaváčkův mlýn 2016[30.6.2016 11:13]

Odevzdání zavazadel:
kufry a velké batohy: pátek 24. června 2016 od 16:00 – 20:00 v klubovně (U Koruny)

Přihláška:
Ke stažení zde.

Odjezd na tábor:
Sraz v pátek 1. června v 8:50 na vlakovém nádraží v Radotíně
Pojedeme vlakem v 9:33 směr Beroun (dřívější sraz kvůli vybrání dokumentace a léků dětí).
S sebou na nádraží připraveno k odevzdání: prohlášení o bezinfekčnosti, zpráva pro zdravotníka, osobní léky (hlavně ať jsou nadepsané jménem dítěte), kartička pojišťovny, očkovací průkaz (nebo jejich kopie – preferujeme ofocené), souhlas obou rodičů pro zdravotnická zařízení
Do vlaku: na sebe skautský kroj, svačina (první jídlo bude teplá večeře), pití, pohodlné boty (do tábora je to hodinu pěšky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu vše v malém batohu.
Den před odjezdem: zkontrolujte dětem, jestli nemají vši!

Příjezd z tábora:
Pozor změna!
Pondělí 18. července v 16:03 hodin na vlakové nádraží v Radotíně.
Přijedeme osobním vlakem z Berouna. Z důvody výluky na železnici se plánovaný příjezd posouvá z původních 15:48 na 16:03.

Adresa pro doručování:
Jméno či přezdívka dítěte
Skautský tábor – stř. 5. květen – Radotín
Pošta Bezdružice
ČSA 180
Bezdružice 349 53

Kontakt během tábora: Šimon Šticha – Bejbák, mobil 605 020 345, vůdce tábora
zdravotník – Eva Kuntová – Pafča, mobil: 774 217 698

INFORMACE PRO RODIČE (NEJEN) NOVÁČKŮ
Elektronika: nedávejte svým dětem žádnou elektroniku kromě foťáku. Žádné mobily, digihry mp3…
Pošta: děti čekají na každý pohled nebo dopis. Pište jim proto. Optimální interval u mladších dětí je jednou za 2-3 dny. Nepodceňujte zájem o zprávy z domova ani u starších dětí.
Sladkosti: neposílejte žádné balíčky se sladkostmi. Pokud takový přijde, bude rozdělen mezi všechny děti. Do kufru je možné dětem sladkosti zabalit, ale prosíme pouze v malém množství.
Kapesné: děti se dostanou do města, kde je možné si něco koupit maximálně 2 x za tábor. Doporučené kapesné je cca 100,- Kč.
Oblečení: volte spíše starší oblečení. Na táboře se snadno poničí.
Zabalení věcí: oblečení zabalte do kufru. Je přehlednější pro hledání věcí a udržování pořádku než krosna. Do té zabalte spacák, karimatku apod. Krosna bude potřeba na dvoudenní výlet. Malý batůžek je na cestu na tábor a na kratší výlety.
Odevzdání batožin: odevzdávání batožin probíhá tak brzy proto, že se zavazadla odvážejí nákladním autem spolu s veškerým táborovým materiálem. Pokud nemůžete odevzdat batožiny ve výše uvedeném termínu nebo dříve na oddílové schůzce, kontaktujte vůdce tábora.
Ubytování: Děti spí ve stanech na tvrdých dřevěných postelích. Nezapomeňte proto na karimatku – nejvhodnější je běžná pěnová karimatka – je měkčí, než alumatka a lehčí než nafukovací. Na wc se chodí na latrínu. Myjeme se nejčastěji v potoce a zájemci chodí do indiánské sauny. Pitná voda se dováží v barelech z blízké vesnice.
Pevné boty: pořiďte co nejdříve, aby se stačily prošlápnout a nedělaly se v nich puchýře.
Skautský kroj: skautská košile, šátek, turbánek a šňůrka s píšťalkou. Používá se každý den.
Léky: odevzdejte při odjezdu zdravotníkovi, který je bude dětem na táboře podávat.

Předtáborové setkání s rodiči 2016[3.6.2016 13:21]

Tak jako v minulých letech, tak i letos Vám nabízíme možnost informovat se o organizačních, koordinačních a jiných věcech týkajících se tábora, které by Vás mohli zajímat. Pro nováčky vřele doporučujeme, lze v rámci této informační schůzky probrat vybavení Vašeho dítěte, případně jiné požadavky. Na viděnou se těší Šimon Šticha alias Baby.

Termín předtáborové schůzky bude 3.června 2016 od 18 hodin v klubovně U Koruny

Vedoucí tábora, Šimon Šticha – Baby (email: xstichas@seznam.cz, tel: 605020345 – i během tábora)

P.S.: Bude přítomen i zdravotník.