Junák – český skaut, středisko 5. květen Radotín, z. s.

Vítejte !

Vítejte na stránkách Junáckého střediska 5. květen Radotín. Jsme součástí organizace Junák – český skaut, z. s. (www.skaut.cz). Junák je největší výchovné hnutí v České republice, jehož cílem je všestranný rozvoj dětí a mladých lidí.

Naše středisko sídlí na Praze 16 v Radotíně, mámě dvě klubovny u Kulturního střediska „U Koruny“ (mapka). Děti se scházejí pravidelně jednou týdně na oddílových schůzkách. Během roku jezdíme na jednodenní či víkendové výpravy, v létě na třítýdenní tábor. Přečtěte si více.

Novinky na webu:

Členské příspěvky na rok 2019, informace o klubovně a zahradě v "Zahradnictví"[7.1.2019 21:07]

Rádi bychom Vás požádali o uhrazení členského příspěvku na rok 2019 ve výši 1000 Kč, který schválila dne 10. 12. 2018 středisková rada. Členské příspěvky pro nás představují cenný a potřebný zdroj příjmů pro chod střediska. Je z nich hrazena běžná oddílová činnost (každotýdenní schůzky v klubovně), provozní náklady střediska, nákup vybavení a materiálu, opravy a údržba. Z vybraných 1000 Kč odvádíme 385 Kč na vyšší organizační jednotky (okres a ústředí Junáka). Z této odevzdané částky je hrazeno například pojištění dětí na akcích, poplatek za skautské časopisy, které dětem budou chodit domů. Proto prosím při změně adresy v průběhu roku kontaktujte co nejdříve oddílové vedoucí, ať můžou provést změnu v registru. V letošním roce část členských příspěvků pokryje i náklady spojené s opravami a rekonstrukcí budovy bývalého zahradnictví (ulice Nad Berounkou), kam se v průběhu jarních měsíců již konečně přestěhujeme (podrobněji dále).

Pokračování »

Informace před odjezdem na tábor[25.6.2018 11:24]

Odevzdání zavazadel:
kufry a velké batohy: pátek 29. června 2018 od 16:00 – 19:30 v klubovně (U Koruny)

Odjezd na tábor:
Sraz ve čtvrtek 5. července v 7:45 v klubovně U Koruny
S sebou do klubovny připraveno k odevzdání: prohlášení o bezinfekčnosti, zpráva pro zdravotníka, osobní léky (prosíme, ať jsou nadepsané jménem dítěte), kartička pojišťovny, očkovací průkaz (nebo jejich kopie – preferujeme ofocené), souhlas obou rodičů pro zdravotnická zařízení (vše k dispozici v přihlášce)
Do vlaku: na sebe skautský kroj, svačina (první jídlo bude teplá večeře), pití, pohodlné boty (do tábora je to hodinu pěšky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu vše v malém batohu.
Sraz dětí je přesunut do klubovny z důvodu větší časové náročnosti přebírání dětí od rodičů. Po předchozích zkušenostech s řešením vší na táboře, bude také probíhat důkladná kontrola dětí ještě před odjezdem z Radotína. Platnost bezinfekčnosti se vztahuje i na výskyt vší.

Příjezd z tábora, předání dětí a batožin
Neděle 22. července v 16:10 u klubovny U koruny (batohy 16:00), nezapomeňte si převzít zpět léky a zdravotnickou dokumentaci dítěte (pro případné další tábory apod.).

Adresa pro doručování:
Skautský tábor stř. 5. květen Radotín
Pošta Bezdružice
ČSA 180
Bezdružice 349 53

Kontakt během tábora:
Ondřej Kunt – Kop, mobil: 608 725 962, vůdce tábora,
Eva Procházková – Evík, mobil: 605 858 077, zdravotník

INFORMACE PRO RODIČE (NEJEN) NOVÁČKŮ
Elektronika: nedávejte svým dětem žádnou elektroniku kromě foťáku. Žádné mobily, digihry mp3…
Pošta: děti čekají na každý pohled nebo dopis. Pište jim proto. Optimální interval u mladších dětí je jednou za 2-3 dny. Nepodceňujte zájem o zprávy z domova ani u starších dětí.
Sladkosti: neposílejte žádné balíčky se sladkostmi. Pokud takový přijde, bude rozdělen mezi všechny děti. Do kufru je možné dětem sladkosti zabalit, ale prosíme pouze v malém množství.
Kapesné: děti se dostanou do města, kde je možné si něco koupit maximálně 2 x za tábor. Doporučené kapesné je cca 150,- Kč.
Zabalení věcí: oblečení zabalte do kufru. Je přehlednější pro hledání věcí a udržování pořádku než krosna. Do té zabalte spacák, karimatku apod. Krosna bude potřeba na dvoudenní výlet. Malý batůžek je na cestu na tábor a na kratší výlety.
Odevzdání batožin: odevzdávání batožin probíhá tak brzy proto, že se zavazadla odvážejí nákladním autem spolu s veškerým táborovým materiálem. Pokud nemůžete odevzdat batožiny ve výše uvedeném termínu nebo dříve na oddílové schůzce, kontaktujte vůdce tábora.
Ubytování: Děti spí ve stanech na tvrdých dřevěných postelích. Nezapomeňte proto na karimatku – nejvhodnější je běžná pěnová karimatka – je měkčí, než alumatka a lehčí než nafukovací. Na wc se chodí na latrínu. Myjeme se nejčastěji v potoce a zájemci chodí do indiánské sauny. Pitná voda se dováží v barelech z blízké vesnice.
Pevné boty: pořiďte co nejdříve, aby se stačily prošlápnout a nedělaly se v nich puchýře.
Skautský kroj: skautská košile, šátek, turbánek a šňůrka s píšťalkou. Používá se každý den.
Léky: odevzdejte při odjezdu zdravotníkovi, který je bude dětem na táboře podávat.

Přihláška na tábor[15.4.2018 19:39]

Zde si můžete stáhnout přihlášku na letošní tábor, který se uskuteční v termínu 5. – 22. července 2018 opět v údolí Úterského potoka, 5 km od Konstantinových Lázní (další detaily přímo v přihlášce).

Přihláška zde (MS Word, 111 kB)

Betlémské světlo 23. 12. 2017[18.12.2017 22:58]

Tak jako každý rok, i letos pojedeme pro Betlémské světlo do katedrály sv. Víta. Dopoledne vlakem na Smíchovské nádraží, poté tram na Malostranské náměstí a odtud pěšky na hrad. Kdokoliv se k nám může připojit, stačí jen lucernička a hurá na hrad :)

Sraz: v 8,55 na vlakovém nádraží v Radotíně (pojedeme vlakem v 9,08)

S sebou: lucerničku se svíčkou, pití, svačinu, 2x přestupní lístek nebo opencard, kroj na sebe nebo alespoň šátek

Návrat: v 11,53 na vlakové nádraží v Radotíně

Odpoledne nás pak čeká rozdávání světla v kostele sv. Petra a Pavla v Radotíně.
Od 15,00 - 17,00 budete moci přijít a zazpívat si s námi koledy, pokochat se živým Betlémem, posedět, odpočinout si :)
Od 16,00 pro Vás mají malí benjamíni (předškolní děti) připravenou krátkou písničku :)
Přijďte si pro kousek světla a radosti do kostela v Radotíně :)

Moc se na Vás těšíme, Pája - Pavla Černá (kontakt: 723216522)
Evík - Eva Procházková
Alča - Alena Stará

Členské příspěvky na rok 2018 a další info[18.12.2017 22:52]

Rádi bychom Vás požádali o uhrazení členského příspěvku na rok 2018 ve výši 1000 Kč, který schválila dne 12. 11. 2017 středisková rada. Již v předloňském roce došlo k nárůstu částky z důvodů placení vyššího nájmu v nově získané budově bývalého zahradnictví (ulice Nad Berounkou 1), kam po kompletních opravách přesuneme svojí činnost. Budeme moc využívat i zahradu. Začátkem roku 2018 by již měl být dokončen několikaletý privatizační proces na převod budovy do správy MČ16 a my budeme konečně moci začít pracovat na rekonstrukci budovy a rekultivaci zahrady. Starosta Hanzlík se velmi zasloužil o to, že je privatizace budovy v této fázi, zde je jeho poslední vyjádření:
V pravidlech MF ČR je, že v rámci privatizace se musí nejdříve zaplatit a pak se teprve podepisuje kupní smlouva. Věřím, že se do konce roku 2017 podaří podepsat Dohoda na MF a odeslat kupní částka z účtu MČ. Následně ,,jenom“ zbývá podepsat kupní smlouvu a fakticky předat majetek na MČ. Příští rok je náš, cílový.

Pokračování »