INFORMACE před odjezdem TÁBOR Hlaváčkův mlýn 2016[30.6.2016 11:13]

Odevzdání zavazadel:
kufry a velké batohy: pátek 24. června 2016 od 16:00 – 20:00 v klubovně (U Koruny)

Přihláška:
Ke stažení zde.

Odjezd na tábor:
Sraz v pátek 1. června v 8:50 na vlakovém nádraží v Radotíně
Pojedeme vlakem v 9:33 směr Beroun (dřívější sraz kvůli vybrání dokumentace a léků dětí).
S sebou na nádraží připraveno k odevzdání: prohlášení o bezinfekčnosti, zpráva pro zdravotníka, osobní léky (hlavně ať jsou nadepsané jménem dítěte), kartička pojišťovny, očkovací průkaz (nebo jejich kopie – preferujeme ofocené), souhlas obou rodičů pro zdravotnická zařízení
Do vlaku: na sebe skautský kroj, svačina (první jídlo bude teplá večeře), pití, pohodlné boty (do tábora je to hodinu pěšky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu vše v malém batohu.
Den před odjezdem: zkontrolujte dětem, jestli nemají vši!

Příjezd z tábora:
Pozor změna!
Pondělí 18. července v 16:03 hodin na vlakové nádraží v Radotíně.
Přijedeme osobním vlakem z Berouna. Z důvody výluky na železnici se plánovaný příjezd posouvá z původních 15:48 na 16:03.

Adresa pro doručování:
Jméno či přezdívka dítěte
Skautský tábor – stř. 5. květen – Radotín
Pošta Bezdružice
ČSA 180
Bezdružice 349 53

Kontakt během tábora: Šimon Šticha – Bejbák, mobil 605 020 345, vůdce tábora
zdravotník – Eva Kuntová – Pafča, mobil: 774 217 698

INFORMACE PRO RODIČE (NEJEN) NOVÁČKŮ
Elektronika: nedávejte svým dětem žádnou elektroniku kromě foťáku. Žádné mobily, digihry mp3…
Pošta: děti čekají na každý pohled nebo dopis. Pište jim proto. Optimální interval u mladších dětí je jednou za 2-3 dny. Nepodceňujte zájem o zprávy z domova ani u starších dětí.
Sladkosti: neposílejte žádné balíčky se sladkostmi. Pokud takový přijde, bude rozdělen mezi všechny děti. Do kufru je možné dětem sladkosti zabalit, ale prosíme pouze v malém množství.
Kapesné: děti se dostanou do města, kde je možné si něco koupit maximálně 2 x za tábor. Doporučené kapesné je cca 100,- Kč.
Oblečení: volte spíše starší oblečení. Na táboře se snadno poničí.
Zabalení věcí: oblečení zabalte do kufru. Je přehlednější pro hledání věcí a udržování pořádku než krosna. Do té zabalte spacák, karimatku apod. Krosna bude potřeba na dvoudenní výlet. Malý batůžek je na cestu na tábor a na kratší výlety.
Odevzdání batožin: odevzdávání batožin probíhá tak brzy proto, že se zavazadla odvážejí nákladním autem spolu s veškerým táborovým materiálem. Pokud nemůžete odevzdat batožiny ve výše uvedeném termínu nebo dříve na oddílové schůzce, kontaktujte vůdce tábora.
Ubytování: Děti spí ve stanech na tvrdých dřevěných postelích. Nezapomeňte proto na karimatku – nejvhodnější je běžná pěnová karimatka – je měkčí, než alumatka a lehčí než nafukovací. Na wc se chodí na latrínu. Myjeme se nejčastěji v potoce a zájemci chodí do indiánské sauny. Pitná voda se dováží v barelech z blízké vesnice.
Pevné boty: pořiďte co nejdříve, aby se stačily prošlápnout a nedělaly se v nich puchýře.
Skautský kroj: skautská košile, šátek, turbánek a šňůrka s píšťalkou. Používá se každý den.
Léky: odevzdejte při odjezdu zdravotníkovi, který je bude dětem na táboře podávat.