Informace před odjezdem na tábor[18.1.2020 13:06]

Odevzdání zavazadel:
Jelikož v letošním roce pojedeme na tábor zájezdovým autobusem, nebude probíhat odevzdávání zavazadel, ale zavazadla se odevzdají až při odjezdu dětí.

Odjezd na tábor:
Sraz ve čtvrtek 4. července v 9:00 na spodním štěrkovém parkovišti pod prodejnou Albert v Radotíně

S sebou k odjezdu připraveno k odevzdání: prohlášení o bezinfekčnosti, zpráva pro zdravotníka, osobní léky (prosíme, ať jsou nadepsané jménem dítěte), kartička pojišťovny, očkovací průkaz (nebo jejich kopie – preferujeme ofocené), souhlas obou rodičů pro zdravotnická zařízení (vše k dispozici v přihlášce)

Na cestu: na sebe skautský kroj, svačina (první jídlo bude teplá večeře), pití, pohodlné boty (do tábora je to půl hodiny pěšky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu vše v malém batohu.

Sraz dětí je přesunut z důvodu odjezdu na tábor autobusem. Zároveň prosím počítejte s větší časovou náročnosti přebírání dětí od rodičů z důvodu předávání zavazadel apod.. Po předchozích zkušenostech s řešením vší na táboře, bude také probíhat důkladná kontrola dětí ještě před odjezdem z Radotína. Platnost bezinfekčnosti se vztahuje i na výskyt vší.

Příjezd z tábora, předání dětí a batožin
Neděle 21. července v 16:00 na stejném místě jako odjezd na tábor (parkoviště u Alberta), nezapomeňte si převzít zpět léky a zdravotnickou dokumentaci dítěte (pro případné další tábory apod.),

Adresa pro doručování:
Skautský tábor stř. 5. květen Radotín
Pošta Bezdružice
ČSA 180
Bezdružice 349 53

Kontakt během tábora:
Jiří Procházka – Jíra, mobil: 703 186 291, vůdce tábora
Ondřej Kunt – Kop, mobil: 608 725 962
Eva Procházková – Evík, mobil: 605 858 077, zdravotník

INFORMACE PRO RODIČE (NEJEN) NOVÁČKŮ
Elektronika: nedávejte svým dětem žádnou elektroniku kromě foťáku. Žádné mobily, digihry mp3…
Pošta: děti čekají na každý pohled nebo dopis. Pište jim proto. Optimální interval u mladších dětí je jednou za 2-3 dny. Nepodceňujte zájem o zprávy z domova ani u starších dětí.
Sladkosti: neposílejte žádné balíčky se sladkostmi. Pokud takový přijde, bude rozdělen mezi všechny děti. Do kufru je možné dětem sladkosti zabalit, ale prosíme pouze v malém množství.
Kapesné: děti se dostanou do města, kde je možné si něco koupit maximálně 2 x za tábor. Doporučené kapesné je cca 150,- Kč.
Zabalení věcí: oblečení zabalte do kufru. Je přehlednější pro hledání věcí a udržování pořádku než krosna. Do té zabalte spacák, karimatku apod. Krosna bude potřeba na dvoudenní výlet. Malý batůžek je na cestu na tábor a na kratší výlety.
Ubytování: Děti spí ve stanech na tvrdých dřevěných postelích. Nezapomeňte proto na karimatku – nejvhodnější je běžná pěnová karimatka – je měkčí, než alumatka a lehčí než nafukovací. Na wc se chodí na latrínu. Myjeme se nejčastěji v potoce a zájemci chodí do indiánské sauny. Pitná voda se dováží v barelech z blízké vesnice.
Pevné boty: pořiďte co nejdříve, aby se stačily prošlápnout a nedělaly se v nich puchýře.
Skautský kroj: skautská košile, šátek, turbánek a šňůrka s píšťalkou. Používá se každý den.
Léky: odevzdejte při odjezdu zdravotníkovi, který je bude dětem na táboře podávat.