Povodně[12.6.2013 20:19]

Povodně tu ještě ani nebyli a dobrovolníci už stěhovali knihovnu nebo připravovali prostory pro případné evakuované. V Praze funguje skautský povodňový štáb. Z facebookového profilu pro skauty z Prahy se dočasně stává koordinační místo dobrovolníků při povodních. Aktuální výzvy o potřebě pomoci jsou bleskově obsazovány lidmi hlásícími se do práce.

V následujících dnech vznikají další skautské koordinační týmy v různých místech republiky. Vzniká web PovodnovaPomoc.cz, kde rychle narůstají nejen poptávky pomoci, ale i počty dobrovolníků.

I členové našeho skautského střediska po opadnutí vody několikrát vyrazili do boje proti následkům povodní v Radotíně i mimo něj. Fotodokumentace je dosti mizerná, ale aspoň něco málo je k vidění zde:

Některé reakce lidí, které jsme navštívili:

• Při vyklízení domu: "Co teď?" - "Já nevím co... Ale oni vypadají, že ví, co dělat."

• Při wapkování zdí a podlah a vymetání špinavé vody, nevěřícně ale potěšeně: “Vidělas je? Oni vypadaj, že je to snad baví…!”

• Po vyklizení chajdy stojící uprostřed bahenních lázní: “Až to tu oschne a půjde sem nastěhovat zpátky karavan, tak určitě přijďte. Já jsem tu pořád a něco na gril je tu taky vždycky.”